• Image 01
  • Image 02
  • Image 03
  • Image 04
  • Image 05
  • Image 06

Polesí Luhy

Polesí Luhy se nachází uprostřed firemní bažantnice a její součástí je dřevěná veranda pro venkovní grilování a lovecká budova s kompletním vybavením. Celková kapacita je 60 až 80 hostů. Vedle lovecké usedlosti se nachází dva apartmány pro 12 osob. Luhy se nachází pouze 5 km od zámku Karlova Koruna, do deseti minut jízdy z dálnice D11. Je proto ideálním místem pro pořádání svatebních oslav, soukromých a firemních akcí.

Background Image

Luhské polesí se stalo předmětem tajuplných pověstí. V polesí se naácházejí mohutné duby, jilmy a vazy, z nichž nejznámější a nejstarší byl vaz Morana (stáří se odhadovalo na 800 let), který dnes už bohužel nestoji. Více si můžete přečíst na stránce Historie. Nabízíme ubytování v překrásné krajině v okolí Chlumce nad Cidlinou. Užijte si i vy ničím nerušený odpočinek uprostřed luhského lesa. Možnosti ubytování naleznete v na stránce Ubytování. Nabízíme také možnost pronájmu prostor pro svatby.

Správce Lokality


Miloslav Šafařík
Mobile: +420 702 244 364
E-mail: safarik@kinsky-dal-borgo.cz

Background Image
Background Image

Ubytování

Nabízíme Vám ubytování uprostřed historické bažantnice Luhy v krásné přírodě nedaleko Chlumec nad Cidlinou. Toto místo lze využít i pro svatební hostiny, společenské události, firemní akce, rauty, apod. v nedalekém salonku s prostornou pergolou. Užijte si relaxační pobyt v přírodě! Cena za lůžko a noc za osobu je 400 Kč

Background Image

Akce

Nabízíme organizování soukromých akcí Vaše soukromé i firemní akce se mohou konat i v areálu Bažantnice Luhy. Můžete si vybrat z několika možností..

Výběr ubytováníHájenka 1

1 x dvoulůžkový pokoj s koupelnou
1 x čtyřlůžkový pokoj s koupelnou

Hájenka 2

3 x dvoulůžkový pokoj - společná koupelna a kuchyň


Ceny

Cena za lůžko a noc za osobu je 400 Kč

Nabídka uspořádání soukromých akcíPronájem celého areálu

(1 den akce + čas na přípravu / úklid)

Cena za pronájem: 25000 Kč (1.4.-31.9.).

Cena za pronájem: 15000 Kč (1.10.-31.3.).

 

Historie

Původní vesnička Luhy s kostelíkem se připomíná od roku 1356. Nedaleko myslivny v Luhách podle nalezených materiálů lze určit místo, kde kostelík stával. Luhské polesí se stalo předmětem tajuplných pověstí. Tato vyprávění zachytil chlumecký rodák Václav Kliment Klicpera v pověsti Jan za chrta dán. V polesí se nacházejí mohutné duby, jilmy a vazy, z nichž nejznámější a nejstarší byl vaz Morana (stáří se odhadovalo na 800 let). Lidskou neopatrností byl vaz Morana roku 1963 zničen požárem. Snad až po zániku vesničky Luhy zde byla na památku postavena kaplička sv. Jana..Background Image

Napište nám!

Rádi Vám pomužeme s kompletní organizací Vaší svatby

více informací
Top