Majetek Rodiny Kinských dal Borgo

Background Image

Zámek Karlova Koruna

Zámek Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou dal postavit jako své reprezentační sídlo v letech 1721-1723 hrabě František Ferdinand Kinský-nejvyšší kancléř a lovčí Království českého. Plány zámku vypracoval Giovanni Santini-Aichl a stavbu pak vedl další ze známých stavitelů vrcholného baroka F.M.Kaňka. Rozlehlý zámecký park ve stylu anglické zahrady.

Background Image

Hrad Kost

Hrad Kost byl postaven ve 14.století. Prvním majitelem hradu byl Beneš z Vartemberka. O další rozšíření hradu se následně zasloužili Zajícové z Hazmburka, Šelemberkové , Bibrštejnové a Popelové z Lobkovic. V dnešní době je hrad Kost označován za nejzachovalejší gotický hrad s atraktivní polohou na skále v údolí Českého ráje.

Background Image

Hotel Obora Kinský

Obora Kinský, s výhledem na Žehuňský rybník, byla založena v roce 1562 Ferdinandem II., císařem Svaté říše římské a českým králem. Během komunistického režimu v prostorách obory bylo lesnické učiliště. Bohužel lesnické učiliště zaniklo z důvodu nedostatku studentů. Hotel a restaurace byly přestavěny v roce 1994 rodinou Kinských poté, co jim byl vrácen majetek od státu.

Background Image

Polesí Luhy

Luhské polesí se stalo předmětem tajuplných pověstí. V polesí se nácházejí mohutné duby, jilmy a vazy, z nichž nejznámější a nejstarší byl vaz Morana (stáří se odhadovalo na 800 let ). Více si můžete přečíst na stránce Historie. Nabízíme ubytování v překrásné krajině v okolí Chlumce nad Cidlinou. Užijte si i vy ničím nerušený odpočinek uprostřed luhského lesa. Možnosti ubytování naleznete na stránce Ubytování. Nabízíme také možnost pronájmu prostor pro svatby.


Obchodní aktivity rodiny Kinských dal Borgo

Background Image

Myslivost

Kinský dal Borgo, a.s. nabízí ve svých loveckých revírech široké myslivecké vyžití. Zabezpečuje pro tuzemské i zahraniční lovce lov na divoká prasata v devíti loveckých revírech, dále odlov bažantů v bažantnici Luhy s celkovým ročním výřadem přesahujícím 5000 ks ulovené zvěře. Jako zpestření každého honu je umožněn lov kohoutů bažanta královského.

Více informací
Background Image

Lesy

Lesní majetek společnosti Kinský dal Borgo, a.s. je rozdělen do čtyř LHC: LHC Kost se nachází ve dvou okresech - Mladá Boleslav a Jičín, výměra lesních pozemků činí 1 560 ha. Stanovištní podmínky jsou složité a velmi pestré v nadmořských výškách od 245 m n.m. do 390 m n.m., porosty jsou z 68% tvořeny jehličnany a z 32% listnáči. LHC Kost částí zasahuje do Chráněné krajinné oblasti Český ráj.

Více informací
Background Image

Pila

Pila Kinský v Chlumci nad Cidlinou je moderní pila vybudovaná v roce 2001. Zpracovává dřevní hmotu převážně vlastní produkce (okolo10.000 m3 dřeva) pásovým pořezem o průměru kulatiny nad 30cm. Ročně vyrobí zhruba 5.000 m3 řeziva. Pila vyrábí řezivo z různých dřevin dle přání zákazníka do délky 6 m. Moderní technologie zaručuje vysokou kvalitu výrobků. Nedílnou součástí zpracování dřevní hmoty je sušení dřeva v sušárnách.

Více informací
Background Image

Turistika

Barokní zámek Karlova Koruna a gotický hrad Kost patří mezi jedny z nejznámějších kulturních památek České republiky.
Společnost založili před přibližně 20 lety Giovanni a Pio Kinsky dal Borgo. Jejich cílem tehdy bylo najít možnosti, jak úspěšně spravovat rodinný majetek, který jim český stát vrátil po pádu komunistického režimu.

Více informací
Background Image

Svatby

"Nabízíme krásné lokality pro uspořádání vaší svatby: barokní zámek Karlova Koruna, gotický hrad Kost, stylový hotel Obora Kinský, polesí Luhy”. Naší firmě Kinský dal Borgo, a.s. záleží nejen na splnění vašich očekávání - chceme je překonat! Ať už je to pouhým poskytnutím našich prostor nebo zrealizováním kompletního svatebního balíčku.

Více informací
Background Image

Pro firmy

Uspořádejte si večírek nebo firemní akci za pomoci našeho profesionálního týmu. Můžete si vybrat nejlepší místo mezi exkluzivními nemovitostmi Kinský dal Borgo:
Zámek Karlova Koruna
Hrad Kost
Hotel Obora Kinský
Polesí Luhy

Více informací
Top