• Image 01
  • Image 02
  • Image 03
  • Image 04
  • Image 05
  • Image 06

Turistika - Kinský dal Borgo, a.s.


Společnost už dobrých dvacet let nabízí širokou škálu nejrůznějších služeb jednotlivým návštěvníkům i firmám.

  • - prohlídky Karlovy Koruny a Kosti s průvodcem;
  • - svatby;
  • - slavnostní večeře, plesy a koncerty;
  • - společenské aktivity (budování a podpora týmu, školení atd.)
  • - hony.


Jedinečná lokalita a různorodé příležitosti nám umožňují nabízet široké spektrum aktivit našim klientům, už jde o zájemce o historii a architekturu, milovníky přírody a koní nebo lovce.

Jsme také samozřejmě otevření vašim podnětům a můžeme nabídnout i řešení „šitá na míru“ s cílem vyhovět širokému spektru návštěvníků. Obvykle nabízíme víkendové programy, ale zároveň doporučujeme našim hostům i dlouhodobější pobyty (3 a více dní), aby mohli plně vychutnat a ocenit místa a aktivity, které nabízíme.

možnost ubytování

Background Image

Hotel Obora Kinský

Obora Kinský, s výhledem na Žehuňský rybník, byla založena v roce 1562 Ferdinandem II., císařem Svaté říše římské a českým králem. Během komunistického režimu v prostorách obory bylo lesnické učiliště. Bohužel lesnické učiliště zaniklo z důvodu nedostatku studentů. Hotel a restaurace byly přestavěny v roce 1994 rodinou Kinských poté, co jim byl vrácen majetek od státu.

Více informací
Background Image

Hrad Kost

Hrad Kost byl postaven ve 14.století. Prvním majitelem hradu byl Beneš z Vartemberka. O další rozšíření hradu se následně zasloužili Zajícové z Hazmburka, Šelemberkové, Bibrštejnové a Popelové z Lobkovic. V dnešní době je hrad Kost označován za nejzachovalejší gotický hrad s atraktivní polohou na skále v údolí Českého ráje.

Ubytování na hradě Kost
Background Image

Polesí Luhy

Luhské polesí se stalo předmětem tajuplných pověstí. V polesí se nácházejí mohutné duby, jilmy a vazy, z nichž nejznámější a nejstarší byl vaz Morana (stáří se odhadovalo na 800 let ). Více si můžete přečíst na stránce Historie. Nabízíme ubytování v překrásné krajině v okolí Chlumce nad Cidlinou. Užijte si i vy ničím nerušený odpočinek uprostřed luhského lesa. Možnosti ubytování naleznete na stránce Ubytování. Nabízíme také možnost pronájmu prostor pro svatby.

Více informací

Kulturní turistika


Společnost spravuje zámek Karlova Koruna, původní reprezentativní sídlo rodiny Kinských, a středověký hrad Kost, který původně vlastnila rodina Dal Borgo Netolický. Ať už přijedete sami, s rodinou, nebo na firemní akci, nabízíme vynikající venkovní podmínky pro pohodovou i aktivní dovolenou.

Více informací naleznete na www.kinskycastles.cz

tourism image

Myslivost


Rodina Kinský dal Borgo vlastní více než 8000 hektarů lesů, které využívá v rámci lesnictví i lovu. V majetku je i Obora Kněžičky, která je součástí oblasti NATURA 2000. Oboru tvoří přes 600 hektarů nádherných stoletých dubových lesů, oplocených za účelem zachování jedinečné populace muflonů (Ovis musimon) a daňků (Dama dama). Přírodní prostředí se těší pečlivé údržbě a není vzácností ulovit zde výjimečné trofeje v bodové hodnotě zlaté medaile.
V roce 2012 se loveckým revírům rodiny Kinsky dal Borgo dostalo ocenění Wildlife Estates Label za dobrou péči o biodiverzitu a její přírodní prostředí (see www.wildlife-estates.eu).

tourism image

Chov koní


Kořeny rodiny Kinských sahají hluboko do českých dějin a koně byli vždy v popředí jejího zájmu a její velkou zálibou. Rodina původně chovala vojenské koně určené pro jezdectvo rakouského císaře; později (v 19. století) hrabě Oktavián Kinský vyšlechtil vlastní plemeno: Kinského koně. On sám byl výtečný jezdec a vášnivý lovec a jako první zavedl v českých končinách překážkový dostih (steeplechase) neboli chasse par force - vůbec první dostih tohoto typu se zde konal na polích a v lesích okolo rodinného hřebčína Ostrov. Hrabě Oktavián Kinský byl také zakládajícím členem Velké pardubické, slavného národního závodu koní, který se koná každoročně do dnešních dob. Jedinečnou expozici dějin rodiny Kinských a chovu koní v Čechách lze navštívit v nedalekém zámku Karlova Koruna.

Ostrov je dnes v pronájmu (www.hrebcin-ostrov.cz) a návštěvníci se zde mohou věnovat jak parkuru, tak nejrůznějším jezdeckým aktivitám.
Mapa
Top